«МОВНИЙ» ЗАКОН НАБУВ ЧИННОСТІ: ЩО ВАРТО ЗНАТИ

Post date: Feb 05, 2015 9:50:50 AM

16 липня 2019 року набув чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25 квітня 2019 р. № 2704-VIII (далі — Закон No 2704), який визначає українську мову як єдину державну мову в Україні та покладає на державу обов’язок забезпечувати всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Закон про мову встановлює вичерпний перелік посад, обіймати які можуть лише особи, що володіють державною мовою. Для деяких посад сертифікат буде єдиним можливим документом. Для решти посад достатньо буде виписки зі шкільного атестату про те, що особа свого часу вивчала українську. Якщо ні — теж на іспит.

З 16.07.2021 кадровики вимагатимуть додатковий документ, що засвідчує рівень володіння державною мовою, при прийнятті на роботу на посади осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Надати документ претендент має до обрання чи призначення на посаду (п. 4 ст. 10 Закону про мову).